לשיחת הכרות כתןם

"להיות אקטיבי, לחיות בעוצמה"

קוראים יקרים שלום רב,
הפעם אני רוצים לדבר אתכם על שינויים.
מרבית האנשים בעולם מפחדים משינוי, מדובר בנתון עובדתי שנבדק מאות פעמים במחקרים רבים ושונים שנעשו ברחבי העולם.
המון מילים צצות ובאופן מידי כשאנשים שומעים את המילה שינוי, לדוגמא: פחד, לא נודע, לא מוכר, משהו חדש, מה יקרה עכשיו, התרגשות, תקווה, הזדמנויות, קושי, כאב, החלטה, תהליך, סבל ועוד…אגב, כל המילים נכונות, כיוון שכל אדם מדבר מגרונו  ומדם ליבו.
ברור שישנם היבטים חיובים לשינוי והם רבים, לדוגמא: התחלה חדשה, כיוון חדש, הזדמנות, התפתחות, ציפייה, תקווה ועוד ועוד…

ישנם שני סוגים עיקריים של שינויים:
1. שינוי שנכפה עליי – מישהו החליט עליי, שינוי שלא אני יזמתי, שינוי שלא הייתי מוכן אליו.

שינוי שנכפה עלינו יכול להיות בכל תחום, למשל: פיטרו אותי מהעבודה, זוגתי החליטה להיפרד ממני,  בעל הדירה העלה את שכר הדירה, נגררתי לוויכוח שלא בגללי והסיבות הן רבות ומגוונות.
בשינוי שנכפה עלינו אנו צריכים לגייס את כל הכוחות הפנימיים שלנו ולא תאמינו כמה כאלו יש לנו כשאנו נאלצים להשתמש בהם, על מנת לצאת מהמצב אליו נקלענו.

2. שינוי מיוזמתי – שינוי שאני רוצה לעשות כי….שינוי שאני יוזם, שינוי שאני מתכנן ונערך אליו.
בשינוי ייזום, שינוי שאנו רוצים לעשות כי למשל: נמאס לנו מהמצב ואנו רוצים לשנות אותו, אנו צריכים לגייס את כל החוזקות, העוצמות, הערכים והאמונות הפנימיות שלנו על מנת להצליח בשינוי המיוחל. אנו צריכים לגייס את המוטיבציה, הנחישות, ההתמדה, הסקרנות, האופטימיות ועוד ועוד… וכל זאת על מנת להצליח בדרך ובשינוי שהגדרנו לעצמנו.

נכון שישנה  תמיד אפשרות "לשבת ביציע" ולהגיד: "זה מה שצריך להיות, אין לי מזל, אני אצטרך לסבול כי ככה זה" אז זהו, זה ממש לא ככה זה !!

כפי שכבר כתבתי לכם בעבר, רק אתם קובעים מהו "ה-ככה זה" שלכם. אתם קובעים את הגבולות, הכיוון, ואת שאר הדברים שאתם רוצים שייקרו בחייכם שלכם כל עוד אתם בריאים ושלמים, למרות שאנו מקבלים אינספור עדויות לאנשים בעלי מוגבלויות שונות וקשיים בלתי נתפסים, שהצליחו לעשות שינויים מעוררי השראה בחייהם בעקבות הקושי שאיתו הם מתמודדים מידי יום  ובעקבות "הטרגדיה שפקדה אותם".

אני יודע ששינוי מצטייר אצל רבים "כרעידת אדמה" כי מפחיד לא לדעת לאן הולכים ומה עלול לקרות. במרבית מרביתם של המקרים: "הפחד מהסבל, גדול יותר מהסבל עצמו"

תאמינו או לא, דווקא במקרים של חוסר ידיעה מתגלים כוחות פנימיים ואדירים שלא ידענו קודם לכן על קיומם, כוחות שבזכותם תוכלו להתקדם לעבר המטרה המיוחלת, כוחות שיגרמו לכם להבין שאתם יכולים לתת לעצמכם חיים טובים יותר, עתיד טוב יותר.

אז להבא כשאתם פוגשים בשינוי ולא משנה אם מדובר בשינוי שנכפה עליכם או שאתם בעצמכם יזמתם, חשוב שתשאלו 2 שאלות חשובות:

  • מה יש בי שיכול לגרום לי לצלוח את השינוי הזה לטובה?
  • איזה יכולות עומדות לרשותי על מנת להצליח בשינוי המיוחל?
    תאמינו לי שיש בכם יותר עוצמות, חוזקות ומשאבים פנימיים ממה שאתם משערים ומדמיינים.

שינוי מוצלח לכולנו. לפגישה אישית, הרצאה, סדנה והתייעצות אתם מוזמנים לדבר איתי, יהיה לי לעונג לתת לכם כיוון להצלחה שלכם.

שלכם, אבי ריבי – קואוצ'ר לחיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top דילוג לתוכן