לשיחת הכרות כתןם

"להיות אקטיבי, לחיות בעוצמה"

שלום רב קוראים וגולשים יקרים,

הטור הזה יגרום לכם לחשוב מחדש על צמד המילים "ככה זה"…

בזכות ההתפתחות המקצועית שלי שאני עובר בשנים האחרונות – לימודי קואוצי'נג, אני מבין היום דברים שעד לא מזמן חשבתי שהם פשוט: "ככה זה".

דברים שאני, אתם ומיליוני אנשים ברחבי העולם עוברים מידי יום בעבודה, בזוגיות, במשפחה, בחברה שבה הם נמצאים ופשוט "מפחדים וחוששים" להגיד משהו שמה יפוטרו מהעבודה, שמה בן הזוג לא יקבל את הדברים בעין יפה, שמה מישהו מהחברים או מבני המשפחה יכעס עלינו מאוד ועוד המון סיבות מדכאות ובעיקר לא מקדמות.

מאז שאני לומד, מתפתח ובזכות כך מקבל נקודות מבט ותובנות חדשות לחיים, אני מבין היום יותר ויותר ש"ככה זה" הוא לא גזרת שמיים ולא גורל שנגזר עלינו לחיות איתו.

"ככה זה" הוא מושג שמאוד נוח להשתמש בו ולהישען עליו, מושג שהורגלנו לשמוע מילדותינו כי ככה אמרו לנו ואנחנו בתמימות מוחלטת קיבלנו אותו כפי שהוא ולרגע אחד לא חשבנו לערער עליו ולהטיל לגביו ספק. היום אני באופן אישי לא מוכן להסכים יותר לקבל דברים כי "ככה זה".

אני כותב את השורות הללו במטרה אחת והיא: להעביר אליכם מסר חשוב שרק אתם קובעים מהו ה- ככה זה שלכם ולא אף אחד אחר. לא הבוס שלכם בעבודה, לא בן הזוג שלכם, לא החברים שלכם ולא אף אחד אחר.

אם מישהו מתנהג אליכם מגעיל כי הוא חושב שמותר לו כי הוא נמצא בתפקיד מעלייך ו-ככה זה אז מתפקידכם לשנות את זה באופן מיידי.

אם מישהו מתנהג אליכם מגעיל כי הוא חושב שמותר לו כי הוא בן הזוג שלכם כבר שנים והכל ברור מאליו ו"ככה זה" אז הגיע הזמן שתשנו את זה.

אם מישהו מהחברים שלכם מתנהג אליכם לא כפי שאתם רוצים ומצפים ממנו כי הוא "חבר" שלכם ו"ככה זה" את אתם חייבים להפסיק להיות חברים שלו.

המושג "ככה זה" הוא מושג שנועד לגרום לכולנו לקבל את הדברים כפי שהם ולא לנסות לשנות אותם !!!

אני אומר לכם את הדברים הללו אחרי מאות פגישות אימון אישי עם מתאמנים, עשרות דוחות ועבודות שכתבתי והגשתי במסגרת לימודיי, מאות רבות של שעות לימוד ( 550 שעות )  ועוד מאות שעות לימוד שיהיו בהמשך – "ככה זה" לא צריך להיות חלק מכם – אתם יכולים לשנות את העולם שלכם ברגע אחד. ברגע שתחליטו מה זה "ה-ככה זה" שלכם.

כן אני יודע, צריך אומץ, צריך כיוון, צריך לקבל החלטה וצריך עוד הרבה דברים….אבל להישאר במקום מגעיל עם אנשים מגעילים שלא מפרגנים ואולי גם דורכים לכם על הראש ורומסים לכם את הנשמה זה ממש לא צריך להיות כי "ככה זה".

אולי המסר הזה יעבור לידכם וכלום לא ישתנה כי "ככה זה" ואולי המסר הזה יגרום לכם להתעורר על עצמכם ועל החיים שלכם, ואתם תתחילו לשאול את אחת השאלות החשובות:

מי קבע שככה זה?

ואני מזכיר שוב – רק אתם קובעים לעצמכם מהו "ה-ככה זה" עבורכם, לטוב ולרע.  אין שום סיבה שלא תהיו במקום טוב יותר בחיים שלכם, אין פשוט אין.

היום אני אומר לכם את הדברים בוודאות מוחלטת, אין היום אדם בעולם הזה שיוכל לדבר אליי או להתנהג בצורה לא מכבדת ומכובדת. את האנשים שהתנהגו אליי בצורה כזאת בעבר הוצאתי מהחיים שלי והם אינם יותר. אם אני הצלחתי גם אתם יכולים, תאמינו לי. אנחנו עשויים מאותה ביולוגיה, אני ממש לא שונה מכם.

אולי יהיה לכם קשה בהתחלה כי כל שינוי הוא קשה ולא קל, אך מתוך המקום שלי אני מדבר, שינוי הוא ברכה, שינוי הוא מתנה שאתם תיתנו לעצמכם ברגע שתבינו שרק אתם קובעים מהו "ה-ככה זה" עבורכם ולא מישהו אחר שיחליט ויקבע לכם.

שלכם, אבי ריבי – קואוצ'ר לחיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top דילוג לתוכן