לשיחת הכרות כתןם

חשיבותן של שאלות

שלום רב קוראים וגולשים יקרים,

הפעם אני רוצה להסב את תשומת לבכם למשהו חשוב שבד"כ אנשים לא נוטים לייחס אליו חשיבות. משהו שיכול לגרום לחיים שלכם להשתנות ובגדול.

במירוץ המטורף של החיים, אנשים לא נוטים לעצור לרגע ושלשאול את עצמם את השאלות החשובות של החיים. שאלות שיכולות לגרום להם להיות מאושרים באמת. שאלות שיכולות לגרום להם למצוא את הייעוד והמשמעות בחיים שלהם.

כשאנחנו שואלים שאלות, אפשרויות והזדמנויות חדשות נפתחות בפנינו. אנחנו רואים דברים שלא ראינו קודם, מגלים נתיבים שהיו נסתרים לפני כן. כשאנחנו מציגים שורה של שאלות כנות, אנחנו מאתגרים את ההנחות שלנו, את דרכי החשיבה המקובלות על האפשרויות השונות בחיינו.
כולכם יכולים לשאול את השאלות הבאות, חשוב שתהיו כנים ואמיתיים עם עצמם, חשוב שתכתבו את התשובות בכתב יד על נייר ולא רק תגידו אותן לעצמכם בשקט, יש משמעות לכתיבת הדברים. כשכותבים את הדברים והם מונחים לפנינו הם מקבלים משמעות וחיים משל עצמם, הם מקבלים אנרגיה שנוכחת בחלל החדר ולא מתאדה באוויר או ברעשים החזקים של החיים.

שאלות שכולכם צריכים לשאול:

  • האם אני מאושר בעבודה?
  • איך אני אהיה מאושר יותר?
  • מה גורם לי משמעות והנאה בחיי?
  • האם הזוגיות שלי היא מה שרציתי וציפיתי לו?
  • מה צריך לקרות על מנת שאוסיף 5% אושר לעבודה ולחיים שלי?
  • איזה פעולות אני יכול לעשות בעצמי על מנת שאתחיל להרגיש יותר משמעותי בעבודה שלי ובזוגיות שלי?
  • האם יש דברים בחיי שאני לא מרוצה מהם ולמרות זאת ממשיך לעשות אותם? אם כן, מדוע?
  • האם יש משהו כרגע בחיים שלי שאני רוצה לעשות אבל מסיבות מסויימות אני לא עושה? מדוע? איך ניתן בכל זאת להתחיל לפעול לצורך כך?

 

השאלות הללו מעוררות חשיבה ומייצרות התבוננות פנימית שבמרבית המקרים אנשים "בוחרים" לא לראות ולא להתייחס אליהן, כיוון שלא קל להודות לעיתים שהחיים שלנו הם לא באמת כפי שרצינו וכפי שתכננו.

עצם ההתבוננות הפנימית  ועצם שאילת השאלות אנו יוצרים "סדקים" שדרכם נוכל להתחיל לעשות עבודה כנה ואמיתית עם עצמנו. עצם זה שאני מסכים ומאפשר לעצמי לשאול את השאלות החשובות הללו, אומר שאני לא מוכן יותר לקבל את הדברים "כגזירה משמיים" אלא כמשהו שניתן לשנות והשינוי תאמינו או לא, במרבית המקרים תלוי בנו.

שלכם: אבי ריבי – קואוצ'ר לחיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top דילוג לתוכן